جهان سفال

tel : 09213823728

کاشی پرسلان لعابدار-2

کاشی پرسلان لعابدار

مقالات

کاشی پرسلان لعابدار

کاشی پرسلان لعابدار روش های دیگری نیز مانند اکسترود کردن وجود دارد . ولی به کمک دستگاه پرس ابعاد دقیق تری به دست می آید و به علاوه سطح نهایی کاشی نیز بسیار بهتر است . جذب آب این دسته از کاشی ها در مقایسه با سایر محصولات بسیار پایین‌تر است جذب آب کاشی پرسلان کمتر از نیم درصد و در بسیاری از موارد زیر یک دهم درصد است . میزان جذب آب به دلیل وجود تخلخل های موجود در بدنه کاری است هرچه میزان تخلخل کمتر باشد جذب آب آن هم کمتر است و کاشی از تراکم فشردگی بیشتری برخوردار خواهد بود . این ویژگی از مشخصات اصلی کاشی استون و پرسلان محسوب می شود نقشه تخلخل در تغییر مشخصات فنی این نوع کاشی بسیار قابل ملاحظه است و روش آسان برای شناسایی ریز ساختار و تراکم بدنه می باشد . برای مثال مشخصات مکانیکی کاشی استون ور پرسلانی مانند مقاومت خمشی و استحکام بارگذاری و به همان نسبت ویژگی های سطحی آن مثل  سختی و مقاومت در برابر سایش با کاهش درصد حجمی تخلخل موجود در ریز ساختار افزایش می یابد . کلینیک محصول آلمانی که شاید شباهت چندانی با کاشی پرسلان داشته باشد ولی در سال ۱۹۶۰ در ایتالیا به طور قابل توجهی تولید می شود چند شرکت در این زمینه پیشرو تولید آن بوده اند .
کاشی پرسلان لعابدار

کاشی پرسلان لعابدار

کاشی پرسلان لعابدار:

فرآیند تولید این کاشی در مرحله شکل دهی با استون ور های پرسلانی ایتالیایی متفاوت است . ولی با این وجود سطح آن بسیار به کاشی پرسلان بدون لعاب شبیه است این کاشی ها را می توان ساب داد و همچنین در برابر یخ زدگی مقاوم هستند شرکتهایی که در زمینه تولید این محصول در ناحیه ساسولو ایتالیا تا پایان سال ۱۹۷۰ پیشگام بوده اند عبارتند از . چنین شرکتهایی توان تولید تجاری این محصول را داشتند و در همین زمان بیشتر شرکت‌ها به جای تولید بدنه سفید بدنه قرمز تولید می کرده اند . و خطوط تولید را برای تولید کاشی تک پخت انطباق داده بودند بنابراین تولید کاشی با بدنه قرمز به کمک کوره های رولری پخت سریع و با کیفیت بالا در ساسولو انجام شد .

کاشی پرسلان لعابدار:

به عبارت دیگر مشخصات کیفیت چنین کاری مشابه با کاشی پرسلان های امروزی بود . از طرف دیگر برای مصرف کننده محصولی پدید آمد که عبارت تک پخت برای آن به معنای تولید کاشی با کیفیت بالا بود . محصولات تک پخت باید دارای ویژگی های زیر باشند: ۱:جذب آب کمتر از ۳ درصد . ۲:استحکام خمشی بیشتر از ۳۵۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع. ۳:مقاوم به یخ زدگی .
کاشی پرسلان لعابدار-2

کاشی پرسلان لعابدار-2

لینک تلگرام : https://t.me/jahansofal tel : 09213823728 سفال نقش برجسته ، نقش برجسته سفالی ، نقش برجسته ، سفال ، نقش برجسته سفال ، طرح نقش برجسته ، کتیبه سفالی ، کتیبه ، تابلو سفال ، تابلو سفال نقش برجسته ، نقاشی خاتون ، طرح کوبیسم ، تابلو خاتون ، طرح مینیاتوری ، سفال ارزان ، تابلو سفال ، طرح انتزاعی ، تابلوهای سفالی ، نقش برجسته سفالی مدرن ، طرح هخامنشی ، جهان سفال ، سفال نقش برجسته جهان سفال ، آجر مشبک ، آجر لعابدار قلع و سرب ، آجر مشبک هتلی ، آجر مشبک دایره ، آجر مشبک پله ، الوان ، پلاک ، نره گنبد ، سرامیکهای سه بعدی ، سرامیکهای مدرن ، کاشی و سرامیک ، سرامیک ارزان