جهان سفال

tel : 09213823728

کاشی تک پخت لعابدار (2)

کاشی تک پخت لعابدار

مقالات

کاشی تک پخت لعابدار

کاشی تک پخت لعابدار روز به روز محبوبیت کاشی تک پخت زیاد و زیادتر شد و سرعت تولید به همان نسبت افزایش یافت. تولید کنندگان نیز می خواستند که بر اساس امکانات و خطوط تولید موجود میزان تولید را افزایش دهند . و این کار فقط با کم کردن زمان پخت و استفاده از فناوری پخت سریع امکان پذیر بود. بنابراین به تدریج زمان پخت از ۶۰ دقیقه به ۳۵ دقیقه کاهش یافت . کاهش زمان پخت با انجام تغییرات زیاد در مواد اولیه مصرفی امکان پذیر شد بنابراین لازم بود که بدنه سفید به جای بدنه قرمز است انتخاب شود و با برنامه پخت تطبیق یابد برای کاهش هزینه از مواد اولیه با خلوص کمتر در ساخت بدنه استون ور سفید استفاده شد و در دهه ۷۰ میلادی تولید استون ور سفید افزایش یافت . و توانست در بازار آن روز به خوبی شناخته شود با توجه به افزایش بالای تقاضا و کمبود مواد در دسترس تولید کنندگان به سمت تولید کاشی با کیفیت پایین‌تر حرکت کردند .
کاشی تک پخت لعابدار

کاشی تک پخت لعابدار

کاشی تک پخت لعابدار

بسیاری از تولیدکنندگان نتوانستند جذب آب کمتر از سه درصد را پایین آورند و محصولات آنها مقاوم به یخ زدگی نیز نبود . از آن زمان به بعد تلاشی در جهت کوتاه کردن زمان پخت و بهبود کیفیت مواد اولیه ادامه یافت زیرا در برخی از موارد کیفیت کاشی تک پخت نسبت به کاشی دو پخت کمتر بود. در این شرایط نیازی که هم برای عرضه کننده و هم برای مصرف کننده به وجود آمد تولید محصولی بود . که تنها به کاشی تک پخت محدود نشود در این زمان تولید کنندگان ساسولو محصول قدیمی خود را تغییر دادند و بنابراین gres porcellanato و یا porcelain stoneware به عنوان محصولی که مقاومت خمشی مناسبی داشت . شکل پذیر و سطح آن صاف و صیقل بود پدید آمد همچنین ویژگی های جذب آب کم و مقاومت به یخ زدگی آن نیز تضمین شده بود. از این زمان به بعد تولید محصولات استون ور پرسلان توسعه یافت .
کاشی تک پخت لعابدار (2)

کاشی تک پخت لعابدار (2)

لینک تلگرام : https://t.me/jahansofal

tel : 09213823728

سفال نقش برجسته ، نقش برجسته سفالی ، نقش برجسته ،  سفال ، نقش برجسته سفال ، طرح نقش برجسته ، کتیبه سفالی ، کتیبه ، تابلو سفال ، تابلو سفال نقش برجسته ، نقاشی خاتون ، طرح کوبیسم ، تابلو خاتون ، طرح مینیاتوری ، سفال ارزان ، تابلو سفال ، طرح انتزاعی ، تابلوهای سفالی ، نقش برجسته سفالی مدرن ، طرح هخامنشی ، جهان سفال ، سفال نقش برجسته جهان سفال ، آجر مشبک ، آجر لعابدار قلع و سرب ،  آجر مشبک هتلی ، آجر مشبک دایره ، آجر مشبک پله ، الوان ، پلاک ، نره گنبد ، سرامیکهای سه بعدی ، سرامیکهای مدرن ، کاشی و سرامیک ، سرامیک ارزان