جهان سفال

tel : 09213823728

تولید کاشی پرسلان در ایتالیا (2)

تولید کاشی پرسلان در ایتالیا

مقالات

تولید کاشی پرسلان در ایتالیا

تولید کاشی پرسلان در ایتالیا، در اواسط سال ۱۹۸۰ کارخانه های جدیدی که برای تولید کاشی پرسلان طراحی شده بودند آغاز به کار کردند . نتایج بررسی های آماری در سال ۱۹۹۹ توسط انجمن تولیدکنندگان کاشی در ایتالیا نشان می دهد که میزان تولید کاشی پرسلان در سال ۱۹۹۸ به حدود ۱۷۶ ۸۴۳ ۲۹۲ و در سال ۲۰۰۳ به حدود ۳۰۰ میلیون متر مربع رسیده است . در طی ده سال تولید این نوع کاشی ها ۸ برابر شده است . افزایش تولید کاشی پرسلان به گونه ای بود که در سال های ۹۴ تا ۹۵ حدود ۲۸ درصد از سهم تولید در سال های ۹۵ تا ۹۶ حدود ۱۵ درصد و در سالهای ۹۶ تا ۹۷ تا ۳۸ درصد از سهم تولید را به خود اختصاص داد مواردی که اهمیت بیشتری دارد ارزش اقتصادی و فنی این نوع محصول است .
تولید کاشی پرسلان در ایتالیا

تولید کاشی پرسلان در ایتالیا

تولید کاشی پرسلان در ایتالیا

طبق آخرین بررسی‌های آماری انجمن تولیدکنندگان کاشی در ایتالیا بیش از ۱۲ نوع کاشی تولید شده است . استون ور پرسلانی بعد از کاشی تک پخت رنگی دومین مقام را داراست همچنان که تولید این محصول افزایش یافت. با همان سرعت نیز تعداد کوره های لازم زیادتر شد . به گونه‌ای که در سال ۱۹۹۸ تعداد آنها از ۱۷۸ عدد کوره تجاوز کرد در ایتالیا حدود ۱۰۰ شرکت تولید کننده کاشی پرسلان وجود دارد . که برخی از آنها در تجهیزات و ماشین آلات این محصول را نیز تولید می کنند البته این ارقام ارایه شده عدد دقیق و ثابت نیست و به دو دلیل این ارقام به طور پیوسته تغییر می کند. اول آنکه کارخانه های جدیدی در حال راه اندازی هستند . و دوم آنکه تولید کاشی پرسلان روزبه‌روز آسان و آسان تر می شود این ادعا ممکن است قابل قبول نباشد.

تولید کاشی پرسلان در ایتالیا

ولی تردیدی وجود ندارد که حضور شرکتهای ساسولو که تولید کننده پودر اسپری درایر هستند . در شرکتهایی که دستگاه‌هایی مانند کالیبر و پولیش کاشی پرسلان را تهیه می‌کنند روز به روز بیشتر می‌شود. و این مطلب راه را برای کارخانه هایی که میخواهند وارد بازار تولید شوند آسانتر می کند . به ویژه کارخانه هایی که به عنوان تولید کننده کاشی تک پخت و یا استون ور سفید لعاب دار شروع به کار کرده اند به علاوه همه این عوامل باعث می‌شود که کیفیت محصولات لعابدار بهتر شود .
تولید کاشی پرسلان در ایتالیا (2)

تولید کاشی پرسلان در ایتالیا (2)

لینک تلگرام : https://t.me/jahansofal tel : 09213823728 سفال نقش برجسته ، نقش برجسته سفالی ، نقش برجسته ، سفال ، نقش برجسته سفال ، طرح نقش برجسته ، کتیبه سفالی ، کتیبه ، تابلو سفال ، تابلو سفال نقش برجسته ، نقاشی خاتون ، طرح کوبیسم ، تابلو خاتون ، طرح مینیاتوری ، سفال ارزان ، تابلو سفال ، طرح انتزاعی ، تابلوهای سفالی ، نقش برجسته سفالی مدرن ، طرح هخامنشی ، جهان سفال ، سفال نقش برجسته جهان سفال ، آجر مشبک ، آجر لعابدار قلع و سرب ،  آجر مشبک هتلی ، آجر مشبک دایره ، آجر مشبک پله ، الوان ، پلاک ، نره گنبد ، سرامیکهای سه بعدی ، سرامیکهای مدرن ، کاشی و سرامیک ، سرامیک ارزان