جهان سفال

tel : 09213823728

بال کلی

بال کلی

مقالات
بال کلی :
بال کلی برخلاف کائولن دارای دانه های بسیار ریز و آهن زیاد بوده و خاصیت چسبندگی آن خیلی بیشتر است . نقطه ذوب بال کلی پایین تر از نقطه ذوب کائولن است . بال کلی و کائولن هر دو مکمل هم هستند و به همین جهت آنها را با هم مخلوط میکنند . این گل از گلهای نوع دوم است و در 1300 درجه متراکم و محکم میشود . در صد انقباض بال کلی 20 درصد است و آن را برای اصلاح گلهایی که چسبندگی کمتری دارند مصرف میکنند ولی مقدار آن نباید بیشتر از 15 درصد باشد. رنگ بال کلی خاکستری است زیرا کربن آن زیاد است ولی این کربن در موقع پختن میسوزد و تاثیری روی پخت آن ندارد . بعضی از انواع بال کلی فاقد کربن است و به همین جهت رنگ آنها سفید می باشد.
بال کلی

بال کلی

گل نسوز :
این گل در مقابل حرارت دوام زیادی دارد و بعضی از انواع آن چسبناک و بعضی دیگر فاقد چسبندگی است . رنگ این گل پس از پختن قهوه ای تیره میشود . از این گل برای ساختن آجرنسوز و کوره های ذوب فولاد استفاده میکنند این گل اگر با گلهای دیگر مخلوط شود و تکسچر ( بافت ) خاصی به آنها میدهد.
گل استون ور :
استون ور بین 1200 تا 1300 درجه پخته شده و از گلهای نوع دوم محسوب می شود و رنگ پخته آن از خاکستری روشن تا قهوه ای تیره تغییر میکند.
گل معمولی ( ارتن ور ) :
این نوع گل دارای مقدار زیادی آهن بوده و در حرارت 950 تا 1100 درجه پخته میشود . ظرفهای معمولی سرامیک و کاشی ها را با این گل می سازند.
بال کلی (2)

بال کلی (2)

لینک تلگرام : https://t.me/jahansofal

tel : 09213823728

سفال نقش برجسته ، نقش برجسته سفالی ، نقش برجسته ، سفال ، نقش برجسته سفال ، طرح نقش برجسته ، کتیبه سفالی ، کتیبه ، تابلو سفال ، تابلو سفال نقش برجسته ، نقاشی خاتون ، طرح کوبیسم ، تابلو خاتون ، طرح مینیاتوری ، سفال ارزان ، تابلو سفال ، طرح انتزاعی ، تابلوهای سفالی ، نقش برجسته سفالی مدرن ، طرح هخامنشی ، جهان سفال ، سفال نقش برجسته جهان سفال ، آجر مشبک ، آجر لعابدار قلع و سرب ، آجر مشبک هتلی ، آجر مشبک دایره ، آجر مشبک پله ، الوان ، پلاک ، نره گنبد ، سرامیکهای سه بعدی ، سرامیکهای مدرن ، کاشی و سرامیک ، سرامیک ارزان