جهان سفال

tel : 09213823728

انواع خاکهای سرامیکی

انواع خاکهای سرامیکی :

مقالات
انواع خاکهای سرامیکی :
انواع خاکهای سرامیکی به طور کلی خاکهای سرامیکی به دو گروه تقسیم میشوند : نوع اول و نوع دوم
خاکهای نوع اول :
خاکهای نوع اول خاکهایی هستند که در کنار صخره های مادر که فلدسپات باشد بوجود می آیند و هنوز بوسیله باد یا آب به سایر نقاط برده نشده باشند. سنگهای فلدسپاتی تحت تاثیر آبهای زمین که به داخل آن نفوذ می کند. مواد محلول خود را از دست می دهند و متلاشی می شوند. گاهی نیز بخار یا گازهای موجود در زمین این کار را انجام می دهند.
خاکهای نوع اول :
و در نتیجه خاکی بوجود می آورند که کائولن نام دارد. خاکهای نوع اول سرامیک خالص اند و چیزی با آنها مخلوط نشده است ، رنگ این نوع خاکها نیز سفید است.
انواع خاکهای سرامیکی

انواع خاکهای سرامیکی

خاکهای نوع دوم : خاکهای نوع دوم آن خاکهایی هستند که از زادگاه اصلی خود توسط باد و باران به سایر نقاط برده شده است. مقدار خاکهای نوع دوم در طبیعت خیلی بیشتر از خاکهای نوع اول است. خاکهای نوع دوم : انتقال خاک توسط آب تاثیر زیادی بر روی آن دارد . زیرا در حین جریان داشتن در داخل رودخانه ها ذرات آن ریزتر می شود. وقتی که از سرعت آب رودخانه کاسته می شود مواد سنگین آن رسوب می کنند و در جایی که کاملا ساکن می گردد ذرات بسیار ریز ته نشین می شود.
خاکهای نوع دوم :
این نوع خاکها در حین عبور از مکانهای مختلف نسبت به کائولن ناخالص می شوند و ترکیبات پیچیده تری به خود میگیرند . در این نوع گلها موادی نظیر کوارتز ، میکا ، آهن و مواد دیگری نظیر کربن یافت می شود . خاکهای نوع دوم از نظیر ترکیب با هم تفاوت دارند .
خاکهای نوع دوم :
در بعضی از انواع آنها که کائولن دست دوم است آهن وجود ندارد ولی این کائولن بسیار کمیاب است . بال کلی که یکی از این گلهاست و به عنوان چسب مصرف میشود و دارای مقداری آهن است .
خاکهای نوع دوم :
پس به طور کلی میتوان گفت گل سرامیک ماده ای است که از سیلیس و آلومینا و آب ترکیب شده باشد و وقتی حرارت ببیند سخت و محکم گردد.
انواع خاکهای سرامیکی (2)

انواع خاکهای سرامیکی (2)

 

لینک تلگرام : https://t.me/jahansofal

tel : 09213823728

سفال نقش برجسته ، نقش برجسته سفالی ، نقش برجسته ، سفال ، نقش برجسته سفال ، طرح نقش برجسته ، کتیبه سفالی ، کتیبه ، تابلو سفال ، تابلو سفال نقش برجسته ، نقاشی خاتون ، طرح کوبیسم ، تابلو خاتون ، طرح مینیاتوری ، سفال ارزان ، تابلو سفال ، طرح انتزاعی ، تابلوهای سفالی ، نقش برجسته سفالی مدرن ، طرح هخامنشی ، جهان سفال ، سفال نقش برجسته جهان سفال ، آجر مشبک ، آجر لعابدار قلع و سرب ، آجر مشبک هتلی ، آجر مشبک دایره ، آجر مشبک پله ، الوان ، پلاک ، نره گنبد ، سرامیکهای سه بعدی ، سرامیکهای مدرن ، کاشی و سرامیک ، سرامیک ارزان