جهان سفال

tel : 09213823728

انواع خاکهای سرامیکی

انواع خاکهای سرامیکی 2

مقالات
انواع خاکهای سرامیکی 2 :
انواع خاکهای سرامیکی 2 : کائولن : شرایط مختلف زمین شناسی باعث ایجاد گل هایی با خواص فیزیکی و شیمیایی مختلفی شده است. سفال سازان فقط آنهایی را مورد استفاده قرار می دهند که برای کار آنها مناسب باشد. یکی از انواع مهم گل سرامیک که مورد استفاده زیادی دارد کائولن است. این گل تا اوایل قرن 18 در اروپا مورد توجه نبود و بعدا در سرامیک سازی طرف توجه قرار گرفت. ولی در چین ظروف چینی سفید در اوایل 200 پیش از میلاد و یا جلوتر از آن ساخته میشد . ایجاد کوره هایی که درجه حرارت آنها 1200 درجه باشد به همراه ساختن ظروف چینی ظریف و شفاف د چین در حدود 600 سال بعد از میلاد اتفاق افتاد . از این نظر چینی ها هزار سال جلوتر از اروپاییها بودند . کائولن در چین بیشتر از هر جای دیگر یافت میشود . چسبندگی کائولن چینی نیز نسبتا زیاد است و برای کار بسیار مناسب می باشد .
انواع خاکهای سرامیکی

انواع خاکهای سرامیکی 2

انواع خاکهای سرامیکی 2 :
سرامیک سازان چینی در ابتدا ظروف سفید ولی کم دوامی از کائولن میساختند ولی پس از چندین صد سال تجربه توانسته اند کوره هایی با درجه حرارت بالا به وجود بیاورند و یا چیزهایی به کائولن اضافه کنند تا بتوانند چینی واقعی را که سخت و نسبتا شفاف است بسازند . کائولن از گلهای نوع اول است و خود از تجزیه فلدسپات در مجاورت رطوبت هوا و آب به وجود می آید . ذرات آن نسبتا درشت و در مقایسه با گلهای نوع دوم چسبندگی آن بسیار کم است . کائولن کلی نسبتا خالص است و موادی نظیر آهن در آن یافت نمیشود . کائولن در 1800 درجه ذوب میشود و چسبندگی آن نیز کم است . برای اصلاح آن مواد دیگری به آن اضافه میکنند.
انواع خاکهای سرامیکی 2

انواع خاکهای سرامیکی 2

لینک تلگرام : https://t.me/jahansofal tel : 09213823728 سفال نقش برجسته ، نقش برجسته سفالی ، نقش برجسته ، سفال ، نقش برجسته سفال ، طرح نقش برجسته ، کتیبه سفالی ، کتیبه ، تابلو سفال ، تابلو سفال نقش برجسته ، نقاشی خاتون ، طرح کوبیسم ، تابلو خاتون ، طرح مینیاتوری ، سفال ارزان ، تابلو سفال ، طرح انتزاعی ، تابلوهای سفالی ، نقش برجسته سفالی مدرن ، طرح هخامنشی ، جهان سفال ، سفال نقش برجسته جهان سفال ، آجر مشبک ، آجر لعابدار قلع و سرب ، آجر مشبک هتلی ، آجر مشبک دایره ، آجر مشبک پله ، الوان ، پلاک ، نره گنبد ، سرامیکهای سه بعدی ، سرامیکهای مدرن ، کاشی و سرامیک ، سرامیک ارزان